به قلم محمدعلی قدس

یادگیری سریع بهترین مسیر برای اکثر برنامه نویس های موفق

برنامه نویسی مطالعه کردنی نیست ! این موضوع بسیار مهمی است که امروز قصد دارم در مورد آن با شما عزیزان صحبت کنم. هیچکس با مطالعه اصول مختلف برنامه نویسی تبدیل به یک برنامه نویس نشده. برنامه نویسی صرفا و صرفا با کدنویسی شما و تلاش برای بهبود مستمر آن در شما قوی و قوی تر می شود. خیلی از برنامه نویس های حرفه ای بجای مطالعه کتابهای طولانی سعی می کنند نگاهی گذرا و سریع به مطالب آن بکنند و در نهایت سعی کنند سورس کدی که آن کتاب ارائه داده را مطالعه و سعی کنند در پروژه خودشان از آن استفاده کنند. این یکی از حقیقتهای مهم در دنیای برنامه نویسی است و همواره باید به این سبک یادگیری ادامه بدید.

در بوت کمپ هم داستان به همین شکل است. یک دوره آموزشی سریع 1 ماهه برای شما گذاشته می شه و بعد از آن شما خیلی سریع وارد پروژه می شوید. این به این معنی نیست که آن دوره آموزشی برای پروژه کافیست. بلکه به این معناست که در پروژه و ورود شما به پروژه یادگیری واقعی اتفاق می افتد.

آموزش یک ماهه سریع

کلیدی ترین مسائلی که به شما کمک کند که وارد یک پروژه شوید. این همان دوره آموزشی سریع است

تلاش برای درگیر کردن هرچه زودتر شما در پروژه

شما باید زودتر در مسیر کدنویسی و اجرا بیفتید. چون این همان آموزش واقعی است. حضور یک منتور با تجربه مسلما سرعت فراگیری و اجرای شما را افزایش خواهد داد.

برنامه نویس پایان ندارد سرعت ورود تکنولوژی های جدید به برنامه نویس اینقدر بالاست که هیچ برنامه نویسی نمی تواند ادعا کند که به پایان خط رسیده. برنامه نویس های همواره 30 درصد وقت خودشون را باید درگیر جستجو، یادگیری تکنولوژی ها و سورس کدهای جدید کنند.